top of page

MEELESPEA

Fotosessiooni info, tingimused ning soovitused

 1. Valige välja pildistamise koht vabas õhus, fotostuudios, kodus või mujal interjööris (kohvik, teater vms - kokkuleppel). Siseruumis pildistamiseks on vajalikud suured aknad.

 2. Selleks, et Te lõpptulemusega maksimaalselt rahule jääksite, soovitan osutada suuremat tähelepanu riietuse ja aksessuaaride valikule. Soovitav on riietuse värvid ning stiil läbi rääkida fotograafiga. Samuti pakub naistel parimat tulemust professionaalne fotomeik ning soeng.

 3. NB! Vajadusel triikida rõivad.

 4. Palun 5min enne fotosessiooni algust kohal olla.

 5. Tehtud töid on mul lubatud lisada FB-lehele, instagrami ja kodulehe portfoolio täiendamiseks.

 6. Minu loomingu ülespanekul palun Teil ära märkida autor: Ketlin Kuld, Facebook- i fotograafia leht Ketlin Kuld - fotograaf Pärnus, koduleht www.ketlinkuld.com või Instagram ketlin.kuld.foto

 7. Fotosid ei ole lubatud minu nime all üle töödelda ega kuidagi muuta.

Fotosessioon fotostuudios üldtingimused

 1. Fotostuudio laseb aega ümber tõsta ja tühistada 72h enne sessiooni. Hiljem jätab stuudio omale õiguse keelduda ettemaksu tagastamisest

 2. Klientidel palun kaasa võtta vahetusjalatsid, mis on kuivad ja puhtad.

 3. Kliendid vastutavad fotosessiooni käigus tekitatud kahjude eest.

 4. Stuudio ning selle juhtkond ja töötajad ei vastuta klientide isiklike esemete eest.

 

Fotosessioon vabas õhus info

 1. Mõelge välja, kus meeldiks Teile seekord pildistada. Hinnatud pildistamise kohad on rand, park, vanalinna tänavad, metsaäärsed paigad nt männimets, kaasik, sõnajalgade vahel jne, raba, viljapõld, heinarullid, õitsevad puud ja põõsad jne. Täpsema pildistamise asukoha aitan Teil ise välja valida. Samuti võib pildistada ka oma koduhoovis. Kui välisessiooni päeval on kehva ilm (vihma sajab või on väga tuuline), saab valida uue pildistamise kuupäeva või pildistame stuudios.

 2. Välitingimustes pildistades peab arvestama, et fotode tulemused on varieeruvad ning sõltuvad suuresti valgusest ehk siis päikesest.

      Parima tulemuse saavutamiseks!

 1. Riietus võiks olla läbi mõeldud. Soovitan riietuses kasutada omavahel harmoneeruvaid värvitoone, kuna see aitab jätta fotodele puhta ja professionaalse ilme. Olge riietuse valikus pigem julged ja avatud. Püüdke kombineerida erinevaid värve ning mustreid. Kui rõivaste valikus hätta jääte, siis aitan meeleldi. Teine äge variant on riietuda pereliikmed sarnaselt. Ehk siis nt kõigil on ühte värvi pluusid või sarnase stiiliga jakid või hoopiski kõik on ühtne. Pildistamise ajal on võimalik ka riideid vahetada. Soovitatavalt mitte rohkem kui 1 kord 1 tunni jooksul. Stuudios pildistades pidulike riietega on kingad väga olulised. Sokkidega pildistamine ei ole väga hea ning pigem eelistada paljaid varbaid või sobivaid jalanõusid. Küsige nõu fotograafilt.

 2. Võimaluse korral soovitan kasutada professionaalset fotomeigi ning juuksuri teenust. Kui siiski professionaalide abi pole võimalik saada ning ise pole ka ilumaailmaga kursis, soovitan võimalikult lihtsat ning õrna meiki. Samuti mainin ära, et jääb kaunis kui naisterahvaste juuksejuured on tõstetud ning juustes ei esine kahusust.

 3.  Julgelt ägedad on pildistamisel erinevaid ehted ning aksessuaarid (kaelaehted, kõrvarõngad, käevõrud-paelad jne) Väga efektsed jäävad soengusse sätitud kaunistused ning stiilsust lisavad ka erinevad peakatted (Kübar, Cap, nokamüts, tutimüts jne). Muidugi kõik vastavalt kliendi soovile ja ei ole esmatähtis.

 4. Kui pildistamisel osalevad ka väikesed lapsed, oleks hea neile kaasa võtta mõni lemmik lelu. Kui sessiooni kaasatakse ka lemmikloomad, siis maiustused on head abivahendid.

 5. Teretulnud on igasugused lisavidinad piltidel. Võite sessioonile kaasa võtta omale tähtsaid esemeid. Samuti saab fotode vürtsitamiseks kasutada jalgrattaid, toole, lilli, raamatuid, õhupalle, piknikulina ja korvikesi, puuvilju, maiustusi, mullinätse, pulgakommi, arbuusi, jäätist jne (interjööri määrivad söögid ning joogid pole lubatud stuudios).

 6. Laske oma fantaasia valla! Siin on ainult käputäis variante ja mõtteid, mida võiks kasutada. Aga mis kõige tähtsam, ärge unustage kaasa võtta hea tuju!

    Kui Teil tekib mistahes lisaküsimusi, võtke minuga ühendust!

    Päikest! K

bottom of page